Můj příběh

muj-pribehJmenuji se Ilona Hrbáčková a jsem maminkou dvou synů a jedné dcery a nyní i šťastnou babičkou 2 vnoučátek. Již od narození mého prvního syna jsem se zajímala o psychomotorický vývoj dítěte a rozvoj jeho schopností a dovedností. Od roku 1988 jsem začala pracovat jako učitelka. Povolání se mi stalo krásným koníčkem.

Nyní pracuji jako speciální pedagog, napravuji oslabené schopnosti tolik potřebné k tomu, aby se dítě naučilo číst, psát a počítat. Ve své každodenní práci se setkávám s rodiči, kteří v danou chvíli potřebují pomoc při nápravách. A zde vznikají otázky typu. „ Proč mají dnešní děti tyto problémy? Za nás to nebylo“. Ano, souhlasím. Ale dejme si ruku na srdce. Děti neměly počítače, tablety, smartphony, atd. Děti měly kolem sebe přirozené podnětné prostředí a tak docházelo k senzorické integraci jaksi samo. Děti zapojovaly do svých činností spoustu smyslů a byly hlavně funkčně stimulovány. A to ve všech oblastech.

Jsem přesvědčena, že pokud je miminko správně stimulováno a má kolem sebe zajímavé podněty odpovídající jeho věku a láskyplné prostředí vytvářené rodiči, nemůže mít ve školním věku problémy. O tom je moje praxe, kterou bych nazvala Prevence dys poruch.

Uvedu velmi přínosný poznatek z jedné konference.

Uprostřed je mozek, kolem smysly a když nějaký vypadne, tak je to holt problém.

certifikáty 1

certifikaty_2