Program studia

Multismyslové studio nabízí prostory pro vzdělávání, zájmové programy, nápravy poruch učení i pro radostnou, uvolňující a hravou formu relaxace.

Multismyslové studio včetně Snoezelen místnosti ve Slavkově u Brna je jedním z mála těchto multismyslových center pro veřejnost na jižní Moravě s pestrou škálou aktivit, které jsou propojovány s prvky Montessori pedagogiky.

Studio poskytuje

aktivity ve Snoezelen černé místnosti:

aktivity v senzorické místnosti:

Studio naleznete na ulici Husova 60 ve Slavkově u Brna, které mj. otevřelo také Snoezelen místnost k využívání Snoezelen metody, což je multismyslová relaxační metoda, která se realizuje v tomto obzvlášť příjemném a upraveném prostředí pomocí světelných a zvukových prvků, vůní a hudbou s cílem vzbudit a soustředit pozornost, navodit pocit pohody, vyvolat vzpomínky, zbavit se strachu, vyvolat pocit jistoty, redukovat stres a stereotypní chování, zvýšit motivaci, aj. Snoezelen díky barevnosti, vůni i hudbě působí fascinovaně na všechny smysly, proto jsou její účinky čím dál více celosvětově uznávané. Základní zásadou ve Snoezelenu je, že klient nic nemusí, není do ničeho nucen a vše je dovoleno. Snoezelen je světem kouzel. Více o Snoezelen metodě zde.